MACRO Day Excel

Banner kursu MACRO Day Excel

MACRO DAY, czyli dzień MINIWYKŁADÓW o MAKSISPRAWIE

MACRO DAY to otwarte szkolenie, w trakcie którego uczestnicy mają szansę przekonać się, jak potężnym narzędziem jest Excel i jak wielkie możliwości oferuje.
Szkolenie jest przeprowadzane w formie warsztatów i daje uczestnikom bardzo konkretne umiejętności praktyczne.

Szkolenie jest przeznaczone dla:

 • PRACOWNIKÓW BIUROWYCH, osób pracujących z dużą ilością danych, najczęściej w działach takich, jak kontroling, księgowość, windykacja, audyt, kadry. Osób, które w swojej pracy wykonują ogromną ilość powtarzalnych czynności i wielokrotnie używają tych samych funkcjonalności Excela czy Worda. Osób, które sporządzają wiele różnego rodzaju podsumowań raportów, analiz albo prezentacji. Do tej grupy można zaliczyć także osoby wysyłające ogromną ilość maili i tworzących korespondencję masową. Są wśród nich także pracownicy tworzący "standaryzowane" dokumenty, np. osoby pracujące w kancelariach prawnych. Są to osoby, które od wielu lat używają sprawnie Excela i znają sporo zaawansowanych funkcji,...ale VBA ciągle pozostaje dla nich "wiedzą tajemną". To właśnie ta grupa osób najczęściej, po wielu latach pracy, ku swojemu zaskoczeniu, odkrywa, jak niesamowicie może przyspieszyć wykonywanie codziennych zadań.
 • STUDENTÓW, czyli osób, które pracują albo w najbliższym czasie będą pracować, wykorzystując i analizując duże ilości danych.
  W codziennej pracy polskich i zagranicznych firm analiza danych wykonywana jest przy pomocy programu Microsoft Excel. Znajomość VBA, będącego integralną częścią Excela, może okazać się kluczowa dla rozwoju zawodowego, a przez to i osobistego. Studenci mają najczęściej jedynie elementarną wiedzę o możliwościach tego programu, ponadto, niestety, nie zdają sobie sprawy, że już nawet podstawowa znajomość języka VBA może okazać się przełomowa dla rozwoju kariery. Dla tej grupy uczestników MACRO DAY to "otwarcie oczu" na nową przestrzeń rozwoju.
 • PRACOWNIKÓW NAUKOWYCH POLSKICH UCZELNI, czyli osób, które, także z racji swojej działalności naukowej, często lub sporadycznie korzystają z Excela i muszą przetwarzać spore ilości danych albo wykonywać rutynowe, powtarzalne czynności, niekoniecznie związane z działalnością naukową. W codziennym funkcjonowaniu polskich uczelni pracownicy akademiccy obciążeni są "papierologią", biurokracją, mnóstwem zbędnych czynności, które nie przekładają się na ich rozwój naukowy, a które trzeba po prostu wykonać. Także dla nich odkrycie VBA może być ważnym przełomem, a często "kołem ratunkowym" w codziennej pracy.
 • PRACOWNIKÓW INSTYTUCJI PUBLICZNYCH, czyli osób, które wykonują typową pracę biurową albo są odpowiedzialne za różnego rodzaju projekty. Wykonują one bardzo dużo powtarzalnej pracy i również dla nich znajomość VBA na podstawowym poziomie może się okazać bardzo cenna. Niestety w placówkach administracji państwowej z różnych względów nie zawsze jest możliwość, żeby pracownicy mogli zdobyć wiedzę o VBA.

UWAGA! Szkolenie przeznaczone jest dla osób bez żadnego doświadczenia w programowaniu, znających Excela w stopniu średnio zaawansowanym i chcących nauczyć się podstaw VBA, by móc samodzielnie tworzyć błyskotliwe narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy, aby w ten sposób zdobyć nowe kompetencje i znacząco podnosić poziom swoich kwalifikacji.

 

W szkoleniu tym powinieneś/powinnaś uczestniczyć:

 • jeśli jesteś już długoletnim użytkownikiem Excela, a w swojej codziennej pracy wykonujesz mnóstwo „powtarzalnych czynności”, które chciałbyś/chciałabyś zautomatyzować i robić za pomocą pojedynczego kliknięcia… by mieć czas na inne rzeczy,
 • jeśli napotkałeś/napotkałaś problem, który „musi być rozwiązany” i wydaje Ci się, że żadna z funkcji, które posiada Excel, nie jest w stanie pomóc w poradzeniu sobie z nim,
 • jeśli chciałbyś/chciałabyś mieć pewność, że Twoje umiejętności są wystarczające, by w sposób skuteczny i bezproblemowo wykonać każde polecenie przełożonego czy prośbę kolegi/koleżanki z pracy związaną z Excelem,
 • jeśli masz poczucie, że Twoja wiedza dotycząca Excela wyniesiona ze studiów jest niewystarczająca i tak naprawdę nie wiesz, jakie możliwości oferuje ten program oraz jak w pełni wykorzystać go do rozwoju własnej kariery.

Program szkolenia obejmuje następujące tematy:

 • Rejestrator Makr,
 • Elementy składni języka,
 • Proste triki i rozwiązania, które dają niesamowite oszczędności czasu,
 • Efektywne wykorzystanie VBA w małej firmie lub dużej korporacji.

Weź swój laptop z Excelem i przyjdź na szkolenie!

Szkolenie MACRO Day Excel.

Inne kursy
EXCEL średnio zaawansowany
Termin 2024-07-23
Miejsce STACJONARNE/ONLINE
Czas trwania 16 GODZIN = 2 DNI
Info (max. 6 uczestników)
Cena brutto:
1230zł
EXCEL zaawansowany
Termin 2024-07-25
Miejsce STACJONARNE/ONLINE
Czas trwania 16 GODZIN = 2 DNI
Info (max. 6 uczestników)
Cena brutto:
1476zł
VISUAL BASIC w Excelu
Termin 2024-08-01
Miejsce STACJONARNE/ONLINE
Czas trwania 16 GODZIN = 2 DNI
Info (max. 6 uczestników)
Bezpłatne
POWER QUERY kompleksowy 2-dniowy
Termin 2024-08-02
Miejsce STACJONARNE/ONLINE
Czas trwania 16 GODZIN = 2 DNI
Info (max. 6 uczestników)
Cena brutto:
1476zł
POWER QUERY podstawowy 1-dniowy
Termin 2024-08-02
Miejsce STACJONARNE/ONLINE
Czas trwania 8 GODZIN = 1 DZIEŃ
Info (max. 6 uczestników)
Cena brutto:
738zł
EXCEL podstawowy
Termin 2024-08-05
Miejsce STACJONARNE/ONLINE
Czas trwania 16 GODZIN = 2 DNI
Info
Cena brutto:
984zł